AKSU TEMPO TV’DE ANA HABER BÜLTENİNİN KONUĞU OLDU
Haber Tarihi: 09.01.2014   Okunma Sayısı: 2114

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Yerel Tempo Tv’de, sunuculuğunu Gazeteci Mustafa Demir’in yaptığı Ana Haber bülteninin canlı yayın konuğu oldu.

Aksu burada gündem konularını ve görev süresi boyunca gerçekleştirdikleri hizmetlerin bir kısmını değerlendirdi.

Başkan Aksu Giresun’da bir çok hizmete hayat verdiklerini belirterek, “Şehir merkezinde yetersiz kalan ve ulaşım sorununa neden olan itfaiye binaımızı yeniledik. 25 yıl boyunca söz verilen Kadınlar Pazarı Projesi’ni hayata geçirdik. Bu bölge cazibe merkezi haline gelerek şehrimize yakışır bir görüntüye kavuştu. Bu proje sayesinde aynı zamanda yıllarca otopark yapılmayan kent merkezine toplam 120 araçlık bir yeraltı otoparkı kazandırmış olduk. Tek aracın giriş çıkış yapabildiği Şehir girişini, 4 aracın giriş 4 aracın çıkış yapabileceği bir hale getirdik. Her aşırı yağışta olumsuz sonuçlar doğuran, oldukça dar olduğundan dolayı da trafik karmaşasına neden olan şehir girişimizi genişleterek altyapısı ve üst yapısı ile modernize ettik. Kent girişini şehir merkezine bağlayan yolda 24 yılda yapılan kamulaştırmanın 2 katını 20 ayda gerçekleştirerek Kent Meydanı için önemli bir adım attık. Atapark’ı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yeniden düzenledik. Hazırladığımız bu modern proje ile buraya aynı zamanda bir meydan kimliği kazandırdık. Yeni Atatürk Meydanı şehrimize yakışır bir hal aldı. Şehir girişine modern bir balık pazarı kurduk. Kısa sürede faaliyete geçecek.” dedi.

Gerçekleştirdikleri çalışmaları kısa kısa dile getiren Başkan Aksu konuşmasına şöyle devam etti. “Organize Sanayi Bölgesi’ne kurulan Tıbbi Atık Bertaraf Tesisi’miz, Türkiye’nin en modern tesisi konumunda. Giresun Belediyesi, Cami Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği’ni kurarak merkez mezarlık girişine bir cami yapıyoruz. Çalışmalar tamamlanmak üzere. Yıllardır dile getirilen fakat uygulamaya konulamayan Gazi Caddesi’nin trafiğe kapatılma fikri bizim dönemimizde hayata geçti. Bölgede doğalgaz, elektrik, iletişim şebekeleri tamamen yer altına alınırken içmesuyu, kanalizsyon ve yağmursuyu şebekeleri de yenilendi. Bunların yanı sıra 113.000 ton asfalt çalışması yaptık. Giresun tarihinin bir sezonda dökülen en fazla asfaltını döktük. 84.000 m2 parke çalışması yaptık. 7000 metre yol açma çalışması yaptık. Açtığımız yollar ile şehrimize nefes aldırdık. Şehrin altyapısını yeniledik. Tüm mahallelerimizin su sorununu giderdik susuz mahallemiz kalmadı. Aldığımız 2 jeneratör sayesinde elektrik kesintilerinde sular kesilmiyor. Ülke genelinde kayıp kaçak miktarı %61 iken Giresun’da %25’lere düşürdük. Belediyemize tarihi bir hibe kazandırdık. Girişimlerimiz sonucu "Avrupa Birliği Entgre Su Projelerinin Hazırlanması için Teknik Yardım Projesi" kapsamında projenin detayına göre yaklaşık 75 milyon euro hibe almaya hak kazandık. Hizmetlerimizi daha verimli yapabilmek adına araç filomuzu genişlettik
Bir dönemde en fazla araç alımı bizim zamanımızda yapıldı. Belediyemizin İmkanları Dahilinde Araç Parkına; Toplam 33 adet Araç ve İş Makinesi aldık. Giresun tarihinin en fazla otoparkını yaptık. Mezarlıklarımızda birçok farklı çalışmalara imza attık. Ölüsüne sahip çıkmayan, dirisine de sahip çıkamaz anlayışı içerisinde gerçekten çok kötü durumdaki mezarlıklarımızı daha modern bir hale getirdik. 1 tanesi hoca olmak üzere 5 personelimiz, cenazesi olan hanelerin çevresine taziye çadırı kuruyoruz. Burada hocamız dua okutuyor. Taziyeye gelen vatandaşlarımızın oturabileceği bu çadırda yine bazı ikramlarımız oluyor. Şehrimizdeki tüm camilerimizin periyodik temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarını büyük bir titizlikle gerçekleştiriyoruz. Şehrimizin birçok bölgesine yeni parklar kazandırdık. Tüm parklarımızın oyun gruplarını ve parçalarını yeniledik. Şehrimizdeki tüm okullarda çevre düzenlemesi, kamelya, boya, badana, Atatürk büstü gibi bir çok çalışma gerçekleştirdik. Öğrenci Çamaşırhanesi açtık. Çamaşırhanemiz şehrimizde bulunan öğrencilerimize ücretsiz olarak yıkama, kurutma ve ütüleme hizmeti veriyor. Ekmek toplama sepetleri sayesinde ekmekler artık çöpe atılmıyor. Kullanılmayan oyuncak ve kitapları, dev kumbaramızda toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu proje ile Giresun Türkiye’nin Kitap ve Oyuncak Merkezi oldu. Ulusal anlamda büyük yankı uyandıran ve ülke geneline örnek olan projemiz ile buluş sahibi olan ilk belediye olma ünvanını kazandık. Türkiye buluş Fuarı’na katılan ilk belediye olduk. Bir ilke daha imza atarak kumbaranın devamı niteliğinde hazırladığımız Sokak Kütüphanesi’ni Atatürk Meydanı’na kurduk. Kitapseverlerin okuyarak zaman geçirebileceği bir ortam oluşturduk. Engelli vatandaşlarımızın hayatını bir nebze daha kolaylaştırmak için, sadece onlara hizmet eden bir engelli taşıma aracı aldık. Japonya Büyükelçiliği hibe programı kapsamında hayat geçirdiğimiz “Gezici Sağlık Merkezi” projesi şehrimizin mahallelerinde sağlık kontrolleri ve sağlık taramaları gerçekleştiriyor. Şehrimize 2 dönümlük bir evcil hayvan parkı kurduk. 29 Ekim 2013’te açılışını gerçekleştirdik. İçinde maymun, Midilli, Devekuşu, Kuğu, Tavus kuşu, iguana, sülünler ve çeşitli evcil hayvanlar bulunuyor.”

Gündem konuları ile ilgili görüşlerini de dile getiren Aksu, “Özellikle üstyapı ve trafik konusunda eleştiriliyoruz. Öncelikle şunu söyleyeyim hiçbir belediye başkanı seçime birkaç ay kala şehrin kazılmasına müsaade etmez. Ancak Ordu’ya 2007 yılında Trabzon’a 2009 yılında gelen doğalgaz şehrimize hala gelmedi. Aksamları şehri bir duman kaplıyor. Biz doğalgazın şehre bir an önce gelmesi için mücadele veriyoruz. Halkımız doğalgaz kullanıp rahat etsin, hava kirliliği ortadan kalksın diye çalışıyoruz. Bu şehrin kazılması gerekiyorsa kazılacak. 60 km’nin üzerinde hat çalışması yapıldı. Bu hattın %90’ının üstyapısını yaptık. Trafik konusuna gelecek olursak, evet şehrimizde özellikle saat 4 ile 6 arası bir sıkışıklık söz konusu. Bu sıkışıklığı Gazi Caddesi’ne bağlıyorlar. Gazi Caddesi’nden sahile iniş mi vardı da, sahildeki trafik sıkışıyor? Gemiler çekeğinden terminale kadar şehirden sadece bir çıkış var. Şehrin doğusundan Valiliğe gidecek olan bir araç Bulancak Durağı’ndan toplama yola giriş yapıyor. Valiliğin önüne yıllardır kavşak yapılmasını bekliyoruz. Tüm onayları, projeleri hazır. Ancak bu şehre büyük hizmet getirdiğini söyleyen yetkililer daha bu yolu hayata geçiremiyorlar. Spor Salonu ve Stadyum yapacaklarını söylüyorlar, dolgu alanına yap spor salonunu engelleyen mi var? Hacı Hüseyin dolgu alanına, kumyalı balıkçı haline yaptığımız projelerimiz engellendi. Bu iş seçime 1 ay kala Giresunspor atkısı takıp caddede gezmekle olmuyor. Önce bu şehri seveceksin. Biz bu mevkileri bıraktığımızda yine bu şehirde yaşayacağız. Bu bilinçle çalışıyoruz. Onlar ise bu şehirde yaşamayacak. Bu şehri tanımayan insanlar bu şehire hizmet üretemez.” diye konuştu.

 

Diğer Haberler
DİJİTAL KANALLARI EN İYİ KULLANAN BAŞKANLAR
Tarih: 7.2.2016  Okunma Sayısı: 5287
BAŞKAN AKSU,” İNSAN ODAKLI ÇALIŞIYORUZ''
Tarih: 6.2.2016  Okunma Sayısı: 844
BAŞKAN AKSU, TAŞERON İŞÇİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 984
HEYELANLI BÖLGEYE DUVARLI ÖNLEM
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 937
YOL VE MERDİVENLERE ACİL MÜDEHALE
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 858
KURUM İÇİ PERSONELLERE EĞİTİM VERİLDİ
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 964
ÜRÜN SOKAK VE ETBAŞOĞLU’NDA ÇALIŞMA
Tarih: 4.2.2016  Okunma Sayısı: 949
BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI 1.TOPLANTISI YAPILDI
Tarih: 3.2.2016  Okunma Sayısı: 1428
MARATON KULÜBÜNDEN AKSU’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Tarih: 3.2.2016  Okunma Sayısı: 1047
ANADOLU JET’LE GİRESUN’A AVANTAJ ROTASI
Tarih: 3.2.2016  Okunma Sayısı: 1188
BAŞKAN AKSU; "BİZ BİR EKİBİZ"
Tarih: 2.2.2016  Okunma Sayısı: 954
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN HER YERİNDE
Tarih: 1.2.2016  Okunma Sayısı: 821
GİRESUN’UN GELECEK 50 YILLIK SU İHTİYACI PLANLANIYOR
Tarih: 1.2.2016  Okunma Sayısı: 1095
GİRESUN OTOGARI’NA GÜNDE 150 ARAÇ GİRİYOR
Tarih: 1.2.2016  Okunma Sayısı: 805
 
Daha Eski  Haberler
Dark BAŞKAN AKSU, TİCARET BORSASI MECLİS TOPL...
Dark YÜREK TAKIMI’NIN “ANDIR GALSIN” OYUNUNA ...
Dark GİRESUN MERKEZ NÜFUSU 107.075 KİŞİ OLDU
Dark MAKİNE İKMAL MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ PROJE
Dark YÜREK TAKIMI YENİ OYUNLA SAHNEDE
Dark KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Dark YÜKSEK KESİMLERDE KAR 1 METREYİ AŞTI
Dark KARLA MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRÜYOR
Dark BELEDİYE İŞ SENDİKASI İLE 2 YILLIK SÖZLE...
Dark YILIN İLK THM KONSERİNE YOĞUN İLGİ
Dark YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Dark SOSYAL BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Dark GOUPİL GİRESUN’U TEMİZLİYOR
Dark YAZICI SOKAK’TA KANALİZASYON ÇALIŞMASI
Dark 25 KM'LİK KANAL TEMİZLİĞİ BAŞLADI
Dark SANAYİ SİTESİ’NDE YAĞMURSUYU HAT ÇALIŞMA...
Dark SAĞLIK BİRİMİ 8 BİN HASTAYA HİZMET VERDİ...
Dark BAŞKAN AKSU İLK YARIYI DEĞERLENDİRDİ
Dark BELEDİYEDE MUHTARLIK BİRİMİ KURULDU
Dark BELEDİYE KADIN ERKEK EŞİTLİK KOMİSYONUND...
Dark KARABIÇAK BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Dark YENİYOL’UN DUVARLARI ÇİÇEK AÇACAK
Dark MENFEZLERDE KAPSAMLI ÇALIŞMA
Dark GİRESUN İTFAİYESİ 136 YANGINA MÜDAHALE E...
Dark BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI 2. TOPLANTISI ...
Dark BAŞKAN AKSU "GAZETECİLERE YAPILAN BASKIL...
Dark “ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”
Dark İNSAN DERGİSİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELER...
Dark BELEDİYE HAL MÜDÜRÜ ARKADAŞLARI TARAFIND...
Dark HAL MÜDÜRÜ YILMAZ'I KAYBETTİK
Dark BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI TOPLANTISI YAP...
Dark BAŞKAN AKSU; “AFET YAŞADIK BUNUN SİYASET...
Dark KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR
Dark KAR MERKEZ’DE 75 CM KAYADİBİ’DE 145 CM Ö...
Dark BELEDİYE SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
Dark GİRESUN BELEDİYESİ 24 SAAT KAR NÖBETİNDE...
Dark 2015 YILINDA GİRESUN BELEDİYESİ
Dark BAŞKAN AKSU YENİ YIL MESAJI YAYINLADI
Dark FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞܒNDEN YOL ÇALIŞMALAR...
Dark BELEDİYE’DEN KAR YAĞIŞI BEKLENTİSİNE ACİ...
Dark GİRESUN OSB’NİN 15 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜ...
Dark AYDINLAR MAHALLESİ’NDE KANALİZASYON HAT ...
Dark YOLLARDA PARKE ÇALIŞMASI
Dark GİRESUN BELEDİYESİ MEMURLARLA 2 YILLIK S...
Dark BELEDİYE TARAFINDAN MEVLİD OKUTULDU
Dark YENİ İMAR YOLLARI AÇILIYOR
Dark EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR
Dark ALİ ÖZDEMİR SOKAK’TA KANALİZASYON ÇALIŞM...
Dark KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YOLLARI ASFALTLANDI
Dark SELDEĞİRMENİ MAHALLESİ’NE ANLAMLI PROJE
Dark BAŞKAN AKSU, “ KÜÇÜK İŞLETMELER DESTEKLE...
Dark ALINCA SOKAK’TA GENİŞLETME
Dark PERSONELE İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ E...
Dark MERKEZ İLÇE YÖNETİMİNDEN AKSU’YA ZİYARET...
Dark DOĞALGAZ SONRASI BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI
Dark BAŞKAN AKSU, BALIKÇI ESNAFI İLE BİR ARAY...
Dark AKSU "GİRESUN’DA ÇÖP SORUNU TARİH OLDU"
Dark TAMAMLANAN YOL KENARLARINA KALDIRIM YAPI...
Dark BAŞKAN AKSU’DAN GERÇEK NÜFUSUMUZU ORTAYA...
Dark CUMHURİYET MEYDAN’INDA İNCELEME
Dark ASFALT EKİBİ HAFTASONU AKSU MAHALLESİ’ND...
Dark BAŞKAN AKSU’DAN GİRESUNSPOR’A PRİM DESTE...
Dark BAŞKAN AKSU, "ÖRGÜTLÜ YAPIYI DESTEKLİYOR...
Dark BAŞKAN AKSU’DAN 26 EVLERDE İNCELEME
Dark YENİ YAĞMURSUYU HATLARI YAPILIYOR
Dark DİSK EĞİTİM DAİRE BAŞKANI, BAŞKAN AKSU’Y...
Dark BELEDİYE MECLİSİ 2015 YILININ SON TOPLAN...
    
 

GİRESUN BELEDİYESİ
İletişim Tel: 444 4 028  //  E-posta : basin@giresun.bel.tr   2012 © Giresun Belediyesi. Bütün Hakları Saklıdır.