BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU 30 MART SEÇİMLERİNDEN SONRA BASIN MENSUPLARINA AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Haber Tarihi: 07.07.2014   Okunma Sayısı: 2351

AKSU 30 MART SEÇİMLERİNDEN SONRA BASIN MENSUPLARINA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

AKSU “ SEÇİM BİTTİ BÜYÜK PROJELERİ HAYATA GEÇİRMEYE ÇALIŞIYORUZ “

Başkan Aksu; “Seçimlerde halkımız bize güzel bir karne verdi. Boş işleri, dedikoduları değil, hizmet etmeyi düşünüyoruz. Bizleri eleştirenler, neler yapmış bunları anlatsınlar. Üniversite açmak güzel de, üniversiteliye iş bulmak çok daha güzel. Üniversite mezunu çöpte çalışmak için bize geliyor. Benim içim parçalanıyor. Belediye Kapısı iş kapısı değildir. İmkanları zorlayarak işçi aldık. Bu sorunu belediyemiz çözemez. Her vatandaşımız şunu iyi bilmeli, belediye hizmet kapısıdır. Giresun’a gelecek her yatırımı destekliyoruz.

Bazıları Belediyemizi başarısız göstermek için her yolu deniyor. Yalan yanlış açıklama yapıyorlar. Onlara cevap vermek istemiyorum ama halkımızın doğruları bilmesi lazım. Maaşları da ödüyoruz, yatırımlara da devam ediyoruz. Başkanlığı bırakıp aday olacağım ima edilmeye çalışılıyor. Giresun halkı şahsımı beş yıl daha bu göreve layık gördü. Giresun halkına teşekkür ediyorum. Seçim bitti bizde iş başladı. Bir yere aday değilim, görevimin başındayım. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bu seçim ülkemiz için önemli. Belediye olarak üretmemiz, çalışmamız, başarmamız birilerini neden rahatsız ediyor anlamakta zorluk çekiyorum“ dedi.

07.07.2014

Belediye Başkanı Kerim Aksu 30 Mart 2014 mahalli idareler seçimlerinden sonra basın mensuplarının karşısına çıkarak, son gelişmeleri değerlendirdi. Giresun Halkının seçimlerde kendilerine güzel bir karne verdiğini vurgulayan Aksu, bu karnenin karşılığı olarak beş yıl daha Giresun Halkına hizmet edeceğini, Giresun’un yatırıma, istihdam sağlayacak projelere ihtiyacı olduğunu, yönetim kademelerinde olanların dedikoduyu bırakıp, hizmet üretmesi gerektiğini ifade etti.

Başkan Aksu, Belediyenin başarısının bazılarını rahatsız ettiğini vurgulayarak “ ödemeleri yapıyoruz. Yatırımlar devam ediyor. AB projesi son derece iyi gidiyor. Giresun’un vizyonunu değiştiriyoruz. Yakıştırmalara, dedikodulara aldırış etmiyoruz. Bir yerlere de aday değilim. Biz Giresun’a hizmete aday olduk. Halkımızda onayladı” dedi. Aksu basın mensuplarının sorularını ve gündemdeki konuları şöyle ifade etti:

SEÇİM BİTTİ İŞ BAŞLADI

30 mart geride kaldı. Çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Zaten rutin olan alt yapı çalışmalarımız, park çalışmalarımız ve yol çalışmalarımız devam ediyor. Bunun dışında Aksu Festivalini yapamadık. Biliyorsunuz hazırlıkları yaptık fakat Soma’daki 301 madencimizin ölümünden dolayı iptal etmek durumunda kaldık. Ramazan nedeniyle akşamları yaklaşık 900 kişiye varan iftar yemeği devam ediyor. Vatandaşlarımıza Tarihi Taşbaşı Parkı’nda yemek veriyoruz. Her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Ramazan nedeniyle Atatürk Meydanında etkinlik yapıyoruz. Sular akıyor, yollar yapılıyor, çöpler toplanıyor. Bunlar da sorun yok Ritun işler. Halkımıza vaat ettiğimiz büyük projelerimiz vardı. Bunlardan şuanda Keşap Durağı bölgesinin teknik çalışmaları devam ediyor. Kapalı Pazar alanın projesi teknik altyapısı hazırlanıyor. Muhtemelen bu yıl sonuna doğru bir tanesine başlayacağız . Sokakbaşına yapacağımız kültür merkezi çalışmaları sürüyor. Çok özel bir proje yapılıyor. Sahnesi, akustiği gibi teknik konular Ankara’da hazırlanıyor.

HACI HÜSEYİN DOLGU ALANI

Hacı Hüseyin’deki dolgu alanındaki projemizin talebini yeniledik Milli Emlak Genel Müdürlüğüne Defterdarlığa yeniden başvurduk. Hacı Hüseyin’deki dolgu alanı için hukuki mücadelemiz devam ediyor. Bunu mutlaka başaracağız. Anayasa Mahkemesi de olsa başvuracağım. Burayı söke söke alıp, halkın hizmetine sokacağım. Dünya da böyle bir örnek var mı bilmiyorum. Şehrin doğu yakasında büyük bir mağduriyet var. Sosyal donatı olarak büyük bir eksiklik var. Halkın oturabileceği, gezebileceği, çocuğunu oynatabileceği nefes alabileceği bir alan oluşturacağız. Bu proje Giresun için çok önemli. Birileri çıkmış Belediye sorumluluğundaki yere izin almadan çeşme yaptırmış, bununla siyaset yapmak istiyor. Çeşmeyi git köylere yap. Köylere su getir. Belediyenin projesine bak, senin çeşmene bak. Bunların anlayışı bu kadar. Ufukları bu kadar.

OTEL YAPIMINI DESTEKLİYORUM

Giresun İl Özel İdaresi tarafından hizmet binası olarak inşaatına başlanan ve sonra kamuoyunda 5 yıldızlı otel yapılacağı söylenen otel fikrini destekliyorum. Her ne kadar yöntemi yanlış olsa da bu şehre Titanic gelsin, Hilton gelsin. Özel Hastaneyi de destekliyorum. Sermaye dışarı gitmesin. İktidara sesleniyorum. Giresun’a gelecek her türlü yatırımı destekliyorum. Herkese sesleniyorum, lütfen siyasetin seviyesini düşürmeyelim.

TERMİNAL VE HASTANE

Giresun’a yapılması planlanan 3. Özel hastane yerine terminal yapılacağı ortaya atılıyor. Soruyorum sizlere Giresun’un acil terminale ihtiyacı var mıdır? Yoktur. Özel hastane için yetki alınmış, ben bu hastaneyi destekliyorum. İçişleri Bakanlığı buna onay vermiş. Birileri çıkıp ortağı şu, ortağı bu. Ben değilim. Kimin ortak olduğu çok mu önemli. Yatırımcı var. Bizde destek veriyoruz. Dedikodu, şaibe aranıyor. Varsa bir hukuksuzluk gider hakkını arasın. Engel olan mı var. Biz 52 müfettişe hesap verdik.Dedikodu ile bu ile hizmet gelmez. Sizler hizmet yaptınız da engel mi olundu? Biz bir kişiye istihdam sağlayana saygı duyarız.


ÖZEL İDARE BİNASINI VERSİNLER

3. Özel hastane için eski petrol ofisi arsasının verilmesini eleştirenlere bir önerim var. Samimi iseler otel yapmaya kalktıkları binayı hastane için versinler. Kısa sürede hastane hizmete girer, yüzlerce kişi iş bulur. Her iş kesiminden birileri müteahhit oldu. Bu şehirde 4 bin fazla konut var. Konutu, daireyi kim alacak. İş lazım. İnsanlara iş vermek belki de dünyanın en mübarek davranışı. İş alanı yaratacak her yatırıma heyecanla bakıyorum. Benim vicdanım rahat. 10 yılda işyerlerinin kapanmasına neden olanlar, yeni yatırım getiremeyenlerin vicdanları rahat mı bilemiyorum.

KALENİN TAPUSU BELEDİYEDE

Giresun Kalesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından proje yapılıyor. Sanki Belediye devreden çıktı, burası başka bir yerlere geçti gibi yansıtılıyor. Kalenin tapusu belediyemizdedir. Kaldı ki Kale mücavir alanımız içindedir. Ada doğal sit alanındadır. Her kurum ve sorumlu mevkilerde olanlar yetkisini bilmelidir. Yine söylüyorum kırmadan, dökmeden, Giresun’a kim hizmet ederse biz saygı duyarız. Ancak, halkımızın büyük desteği ile görev alan Kerim Aksu kimseye yetkisini kullandırmaz.

BELEDİYEMİZ DİMDİK AYAKTADIR

Seçim döneminde başlatılan ve devam ettirilen bir konu var. Belediyemiz iflas ediyormuş. Arkadaşlar, bunları söyleyenler, öncelikle ilçe belediyelerine baksınlar. Görele Belediyesine baksınlar. Arkadaşlar şunu mu merak ediyor. Biz her türlü engeli koyuyoruz, bunlar hala daha yıkılmadı. Biz mart, nisan, mayıs, haziran maaşlarını ödedik, yatırımlara da devam ediyoruz. Giresun Belediyesi bölgenin belki de en güçlü belediyesi durumundadır. Yeni projeleri açıkladığımızda moralleri bozulabilir.

SAHİL YOLU VE LİMAN

Sahil Yolu Giresun’u tutsak etti. Yan yoları dahi belediye ye vermiyorlar. Biz yan yollara kaldırım dahi yapamıyoruz. Bu yol Giresun için yapılmadı. Liman kavşağı içler acısı. Her gün kaza oluyor. İktidar mensupları bunları neden çözmeye gitmiyor. Liman ise tarihi bir sorun. Giresun parmaklıklar ardına tutsak edilmiş. Sahil yolu bizi denizden koparmış. Giresun muyuz, Gümüşhane miyiz siz karar verin.

HALKIN BAŞKANIYIM

Siyasi kişiliklerin kamuoyuna doru şeyler söylemesi gerekir. Çıkıp, su özelleşecek, borçlar şöyle ödenecek. Gibi asılsız fikirlerle kamuoyu rahatsız ediliyor. Dedikodu yapılıyor. Ben CHP adayı olarak halkın karşısına çıktım. CHP’li olmaktan da gurur duyuyorum. 30 mart akşamı tüm Giresun Halkının Başkanı olarak görevime devam ediyorum. Hiç partinin Başkanı gibi davranmadım. Giresun Halkının Başkanıyım.

101 MİLYON EUROLUK PROJE

Seçimlerde ve sonrasında 101 milyon euroluk projemizi sürekli gündeme getirip, sanki bu projenin olmaması için çaba sarf ettiler. Bu proje devam ediyor. Kazmayı da vuracağız. Önümüzdeki 2 yıl içersinde 40 milyon euroluk kısmı tamamlanacak ve proje 101 milyon euroya tamamlanacak.

AB TOPLANTISI GİRESUN DA OLABİLİR

AB Bürüksel toplantısında Türkiye den Gaziantep, Antalya ve Giresun Belediye Başkanları davet edildi. Yaptığım konuşmada ekim veya kasım ayındaki Türkiye toplantısını Giresun’da yapılmasını istedim. Büyük ölçüde kabul gördü. Bu toplantının Giresun’da yapılmasının ne kadar önemli olduğunu sizler değerlendirin. Arkadaşlar, şahsen demokrat bir yapıya sahip biriyim. Ancak, hakaret olmasın, her fikre değer veririm. Bu Giresun bizim. Herkes yaptığı ile anılacaktır. Bizler aldığımız yetki ile çocuklarımıza övünebilecekleri bir Giresun bırakmak istiyoruz.

Diğer Haberler
DİJİTAL KANALLARI EN İYİ KULLANAN BAŞKANLAR
Tarih: 7.2.2016  Okunma Sayısı: 5229
BAŞKAN AKSU,” İNSAN ODAKLI ÇALIŞIYORUZ''
Tarih: 6.2.2016  Okunma Sayısı: 821
BAŞKAN AKSU, TAŞERON İŞÇİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 958
HEYELANLI BÖLGEYE DUVARLI ÖNLEM
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 914
YOL VE MERDİVENLERE ACİL MÜDEHALE
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 835
KURUM İÇİ PERSONELLERE EĞİTİM VERİLDİ
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 939
ÜRÜN SOKAK VE ETBAŞOĞLU’NDA ÇALIŞMA
Tarih: 4.2.2016  Okunma Sayısı: 919
BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI 1.TOPLANTISI YAPILDI
Tarih: 3.2.2016  Okunma Sayısı: 1391
MARATON KULÜBÜNDEN AKSU’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Tarih: 3.2.2016  Okunma Sayısı: 1014
ANADOLU JET’LE GİRESUN’A AVANTAJ ROTASI
Tarih: 3.2.2016  Okunma Sayısı: 1160
BAŞKAN AKSU; "BİZ BİR EKİBİZ"
Tarih: 2.2.2016  Okunma Sayısı: 928
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN HER YERİNDE
Tarih: 1.2.2016  Okunma Sayısı: 796
GİRESUN’UN GELECEK 50 YILLIK SU İHTİYACI PLANLANIYOR
Tarih: 1.2.2016  Okunma Sayısı: 1070
GİRESUN OTOGARI’NA GÜNDE 150 ARAÇ GİRİYOR
Tarih: 1.2.2016  Okunma Sayısı: 785
 
Daha Eski  Haberler
Dark BAŞKAN AKSU, TİCARET BORSASI MECLİS TOPL...
Dark YÜREK TAKIMI’NIN “ANDIR GALSIN” OYUNUNA ...
Dark GİRESUN MERKEZ NÜFUSU 107.075 KİŞİ OLDU
Dark MAKİNE İKMAL MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ PROJE
Dark YÜREK TAKIMI YENİ OYUNLA SAHNEDE
Dark KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Dark YÜKSEK KESİMLERDE KAR 1 METREYİ AŞTI
Dark KARLA MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRÜYOR
Dark BELEDİYE İŞ SENDİKASI İLE 2 YILLIK SÖZLE...
Dark YILIN İLK THM KONSERİNE YOĞUN İLGİ
Dark YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Dark SOSYAL BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Dark GOUPİL GİRESUN’U TEMİZLİYOR
Dark YAZICI SOKAK’TA KANALİZASYON ÇALIŞMASI
Dark 25 KM'LİK KANAL TEMİZLİĞİ BAŞLADI
Dark SANAYİ SİTESİ’NDE YAĞMURSUYU HAT ÇALIŞMA...
Dark SAĞLIK BİRİMİ 8 BİN HASTAYA HİZMET VERDİ...
Dark BAŞKAN AKSU İLK YARIYI DEĞERLENDİRDİ
Dark BELEDİYEDE MUHTARLIK BİRİMİ KURULDU
Dark BELEDİYE KADIN ERKEK EŞİTLİK KOMİSYONUND...
Dark KARABIÇAK BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Dark YENİYOL’UN DUVARLARI ÇİÇEK AÇACAK
Dark MENFEZLERDE KAPSAMLI ÇALIŞMA
Dark GİRESUN İTFAİYESİ 136 YANGINA MÜDAHALE E...
Dark BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI 2. TOPLANTISI ...
Dark BAŞKAN AKSU "GAZETECİLERE YAPILAN BASKIL...
Dark “ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”
Dark İNSAN DERGİSİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELER...
Dark BELEDİYE HAL MÜDÜRÜ ARKADAŞLARI TARAFIND...
Dark HAL MÜDÜRÜ YILMAZ'I KAYBETTİK
Dark BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI TOPLANTISI YAP...
Dark BAŞKAN AKSU; “AFET YAŞADIK BUNUN SİYASET...
Dark KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR
Dark KAR MERKEZ’DE 75 CM KAYADİBİ’DE 145 CM Ö...
Dark BELEDİYE SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
Dark GİRESUN BELEDİYESİ 24 SAAT KAR NÖBETİNDE...
Dark 2015 YILINDA GİRESUN BELEDİYESİ
Dark BAŞKAN AKSU YENİ YIL MESAJI YAYINLADI
Dark FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞܒNDEN YOL ÇALIŞMALAR...
Dark BELEDİYE’DEN KAR YAĞIŞI BEKLENTİSİNE ACİ...
Dark GİRESUN OSB’NİN 15 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜ...
Dark AYDINLAR MAHALLESİ’NDE KANALİZASYON HAT ...
Dark YOLLARDA PARKE ÇALIŞMASI
Dark GİRESUN BELEDİYESİ MEMURLARLA 2 YILLIK S...
Dark BELEDİYE TARAFINDAN MEVLİD OKUTULDU
Dark YENİ İMAR YOLLARI AÇILIYOR
Dark EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR
Dark ALİ ÖZDEMİR SOKAK’TA KANALİZASYON ÇALIŞM...
Dark KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YOLLARI ASFALTLANDI
Dark SELDEĞİRMENİ MAHALLESİ’NE ANLAMLI PROJE
Dark BAŞKAN AKSU, “ KÜÇÜK İŞLETMELER DESTEKLE...
Dark ALINCA SOKAK’TA GENİŞLETME
Dark PERSONELE İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ E...
Dark MERKEZ İLÇE YÖNETİMİNDEN AKSU’YA ZİYARET...
Dark DOĞALGAZ SONRASI BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI
Dark BAŞKAN AKSU, BALIKÇI ESNAFI İLE BİR ARAY...
Dark AKSU "GİRESUN’DA ÇÖP SORUNU TARİH OLDU"
Dark TAMAMLANAN YOL KENARLARINA KALDIRIM YAPI...
Dark BAŞKAN AKSU’DAN GERÇEK NÜFUSUMUZU ORTAYA...
Dark CUMHURİYET MEYDAN’INDA İNCELEME
Dark ASFALT EKİBİ HAFTASONU AKSU MAHALLESİ’ND...
Dark BAŞKAN AKSU’DAN GİRESUNSPOR’A PRİM DESTE...
Dark BAŞKAN AKSU, "ÖRGÜTLÜ YAPIYI DESTEKLİYOR...
Dark BAŞKAN AKSU’DAN 26 EVLERDE İNCELEME
Dark YENİ YAĞMURSUYU HATLARI YAPILIYOR
Dark DİSK EĞİTİM DAİRE BAŞKANI, BAŞKAN AKSU’Y...
Dark BELEDİYE MECLİSİ 2015 YILININ SON TOPLAN...
    
 

GİRESUN BELEDİYESİ
İletişim Tel: 444 4 028  //  E-posta : basin@giresun.bel.tr   2012 © Giresun Belediyesi. Bütün Hakları Saklıdır.