BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU 2015 YILININ 6 AYLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI
Haber Tarihi: 14.7.2015   Okunma Sayısı: 1179

BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU 2015 YILININ 6 AYLIK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Belediye Başkanı Kerim Aksu düzenlediği basın toplantısında 2015 yılının ilk altı ayında yapılan çalışmaları, yeni projeleri basın mensupları ile paylaştı.

Belediye Başkanlık makamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Aksu, siyasilerden, devlet kuruluşlarına, basın yayın organlarından sivil toplum örgütlerine ve kamuoyuna mesajlar verdi.

Giresun Belediyesi’nin yoğun bir çalışma içerisinde olduğuna dikkat çeken Başkan Aksu, 2015 yılının ilk altı ayında Fen İşleri, Su Kanal, Park ve Bahçeler, Veteriner İşleri, Sağlık alanlarında çok önemli çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu belediye çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:

FINDIK PAZARI: Bu yılın başında Fındık Pazarı yolları, aydınlatması, kaldırımları, çevre düzeni ve fındık anıtı ile tamamlandı. Bu projenin işçilik hariç maliyeti 1 milyon liranın üzerindedir.

YENİYOL: Adı Yeniyol olan Yeniyol’u yeniledik. Sagae Caddesi’nden başlayarak, Sütlaş Köprüsü, Yeniyol Mevkii şu anda tamamlanmış durumda. Önce alt yapıyı yeniliyoruz. Bu bölgede elektrik hatları yeraltına alındı. Bu proje için şuana kadar 2 milyon lira harcandı. Yolun devamı Vilayet binasına kadar ulaşacak.

FATİH CADDESİ: Belki Fatih Caddesi’ne 20-25 yıl el değmemiştir. Şu anda çalışmalar sürüyor. Fatih Caddesi’nde su, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını, abone bağlantılarını yeniledik. Bu projeye de 2 milyon lira harcayacağız.

ASFALT ÇALIŞMASI: Doğalgaz çalışması tamamlanan yollarımızı hızla asfaltlıyoruz. Bu yıl hava şartları bizi oldukça engelledi. Ben bu zamana kadar havaların bu kadar yağışlı geçtiğine tanık olmadım. 2015 yılı için 25 bin ton 4 milyon liralık sıcak asfalt aldık. Sagae Caddesi, Yeniyol, Orhan Yılmaz Caddesi, İnönü Caddesi ile Vilayet önüne kadar asfalt yapacağız. Teyyaredüzü Mahallesi asfalt çalışmasını tamamladık. Gaziler , Güre, Çıtlakkale, Kavaklar, Gemilerçekeği, Gedikkaya, Kayadibi Mahallelerinde asfalt çalışmalarına devam edilecek. 2015 yılında bozuk yol kalmayacak.

YOL AÇMA VE BETONLAMA: 2015 ilk altı ayında, 7 bin metre yeni imar yolu açıldı. 3 bin metre beton yol, 3.500 metre taş duvar yapıldı.

GAZİLER- ERİKLİMAN BAĞLANTISI: Gaziler Mahallesi ile Erikliman Mahallelerimizi bir birine bağlayan yeni yol açılıyor. Bu önemli bir çalışmadır. 2015 yılında kamulaştırmaya 2 milyon lira harcadık.

40 BİN BORDÜR 3 MİLYON PARKE: Belediyemize ait Batlama Şantiyemizde 40 bin adet bordür üretimi yaptık. Devam eden proje ve çalışmalarda 3 milyon adet parke kullanıldı. Bu üretimin karşılığı da 1 milyon liradır.

KEŞAP DURAĞI BAŞLIYOR: Keşap Durağı ve Meydan Projesi ihalesi tamamlandı. Bayram sonrası Pazartesi günü proje başlayacak ve yaklaşık 270 günde tamamlanmasını bekliyoruz. Devamında Kazancılar Yokuşu başlayacak. Meydanda görünen araçlar ve duraklar bir kat aşağıya alınacak. Kazancılar yokuşunun eğimi düşürülerek daha rahat bir ulaşım sağlanacak. Üst çıkışa kavşak yapılacak. Bu projenin de maliyetinin toplam 7 milyon lirayı bulması bekleniyor.

SU KANAL: 2015 yılının ilk altı ayında su ve kanal çalışmalarına yaklaşık 7 milyon lira harcadık. 2300 metre yeni kanalizasyon hattı ve 2800 metre yağmur suyu şebeke hattı yapıldı.

6 AYDA 20 MİLYON LİRA: 2015 yılının ilk altı ayında yaptığımız toplam yatırım maliyeti 20 milyon lirayı aşmış bulunuyor. Yılın daha yarısındayız. Yılsonuna kadar yatırımların 30 milyon lirayı aşmasını öngörüyoruz.

4 BİN GIDA YARDIMI: Ramazan ayı için ihtiyaç sahiplerine 4 bin adet gıda yardımı yapılmıştır. Belediyemiz tarafından Taşbaşı Parkı’nda Ramazan Ayı süresince 21 bin 800 adet yemek ikramı yapılmıştır.

150 BİN ADET ÇİÇEK: Belediyemiz serasında yetiştirilen 150 bin adet mevsimlik çiçek dikimi yapılmıştır. Yıllık çiçek üterimi ise yaklaşık 250 bin adettir. Yürüttüğümüz projelerde ve tamamlanan projelerimizde ağaç dikimine ve peyzaj çalışmalarına ayrı bir önem veriyoruz.

KİRALIK ARAÇ SONA ERİYOR: Belediyemiz birimlerinde kullanılan kiralık araçların süresi bu ay sonunda doluyor. Bu uygulamayı kaldırıyoruz. Artık belediyemizin kendi araçları hizmet verecek. Başkanlığa ilk başladığım zamanda 40 araç vardı. İş makineleri dâhil. Biz görev süremiz içinde 70 araç ve iş makinesi kazandırdık.
Belediye Başkanı Kerim Aksu açıklamasını tamamladıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
KÜLTÜR MERKEZİ NE OLDU: Milletvekili Adem Tatlı’nın Batlama Şantiye arsasının belediye tarafından verilmediği için kapalı spor salonu yapılamadığının hatırlatılması üzerine konuşan Aksu; “ Sayın Milletvekili ve bazı siyasiler belediye arsalarına göz dikiyor. Fındık Araştırma arsasına hastane yapıldı. Biraz yer verip spor salonu da yapılabilir. Kamuya ait bir çok arsa var. Amaçları farklı geliyor bana. Ben de Sayın Milletvekiline bir soru sormak isterim. Rus Pazarı bölgesinden 2700 metrekare arsayı 2011 yılında verdik. Kültür Merkezi yapılacaktı. Kültür Merkezi ne oldu? Belediye olarak Giresun’un menfaatine olan her konuda, her yatırımda biz varız. Acaba onlar nere de?

SEKA TOKİ İNŞAATI KAÇAK: Seka arsasının farklı kullanılmasını önermiştim. Yetersiz ve şehir içinde kalan sanayi sitesi Seka arsasına taşınsın. Konut yapılacaksa bu arsaya yapılsın. Eğer yeni sanayi yapılsaydı, bugün çalışanlara yüzde elli daha fazla çalışan eklenirdi. İşsizliğe de bir çözüm olurdu. Parseli yapılmamış, ruhsatı alınmadan konut temeli attılar. Ne belediyeden, nede şehircilik müdürlüğünden ruhsat yok. Kaçak olarak temel attılar. Belediye olarak yazı yazdık. Süreleri dolmak üzere. Kanunlar doğrultusunda gereğini yapacağız. Giresun’un konut ihtiyacı yok.İş ihtiyacı var.

KATI ATIK TESİSİ VE ÇÖP SORUNU: Giresun’un deniz kenarına çöp dökmesini ortadan kaldırmak için büyük bir çaba harcadık. Katı Atık Tesisinin 7.5 milyon lirasını % 60’nı biz ödedik. Sayın Bakan Canikli seçim döneminde çöpü kullandı. Başlayan terfi istasyonunu talimatla durdurdu. Bu çalışmalar Devlet Planlama Teşkilatı ve Çevre Bakanlığı onayı ile yapılmıştır. Yapılan işlerden bilgi sahibi olmadan, bizi suçlamaya kalkıyorlar. Bize sorabilirler, Vali Beye sorabilirler ve Katı Atık Birliği Genel Sekreterine sorabilirler. Bu tesisin yapılmasında emeği geçen Önceki dönem milletvekillerinden H.Hasan Sönmez, Çevre Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Dursun Ali Şahin’e teşekkür ediyorum. Bizleri haksız yere hedef yapmaya çalışanların konuyu öğrenip, çabalarımızdan dolayı bizlere teşekkür etmesini bekledik. Bu sorun sadece Giresun Merkez Belediyesinin değildir. Ben yine iddia ediyorum Organize Sanayi Bölgesi beton tesisleri alt kısmında bu aktarmayı yapabiliriz. Ben eleştiri yapanlara aktarma istasyonu görüp görmediklerini soruyorum. Adam görmemiş, karşı çıkıyor. Harcanan paraya, sarf ettiğimiz emeğe ve bu doğaya yazıktır.

KARAYOLLARI ENGELLİYOR: Belediye Başkanı Kerim Aksu Karayolları ile ilgili bir soru üzerine şunları ifade etti: “ Karayolları belediyemizin en büyük engeli. Rize de, Trabzon da toplama yollar, yan yollar belediye ye aittir. Bizde Giresun Belediyesi hariç ilçe belediyelerinde dahi uygulama aynı. Ancak bizim belediyemize devir yapılmıyor. Bunu her kurum, sivil toplum örgütü, basın mensupları, siyasiler sorgulamalıdır. Neden Teyyaredüzü Mahallesi’ne doğalgaz gitmiyor. Karayolları buna engel oluyor. Yazıktır arkadaşlar. Karayollarından bir yazı aldık. Yan yollardaki duraklar ve reklam panoları trafiği engelliyormuş. Arkadaşlar biz yıllık 5 bin lira olan reklam gelirini ihale ile yıllık 470 bin liraya çıkardık. Bu yazıya cevap vermeyeceğim. Bunları Sayın siyasilere sormalısınız. Bu ibretlik yazıyı saklıyorum. Giresun için nelere maruz kaldığımızı görün.”

Diğer Haberler
DİJİTAL KANALLARI EN İYİ KULLANAN BAŞKANLAR
Tarih: 7.2.2016  Okunma Sayısı: 5250
BAŞKAN AKSU,” İNSAN ODAKLI ÇALIŞIYORUZ''
Tarih: 6.2.2016  Okunma Sayısı: 826
BAŞKAN AKSU, TAŞERON İŞÇİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 961
HEYELANLI BÖLGEYE DUVARLI ÖNLEM
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 916
YOL VE MERDİVENLERE ACİL MÜDEHALE
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 837
KURUM İÇİ PERSONELLERE EĞİTİM VERİLDİ
Tarih: 5.2.2016  Okunma Sayısı: 942
ÜRÜN SOKAK VE ETBAŞOĞLU’NDA ÇALIŞMA
Tarih: 4.2.2016  Okunma Sayısı: 925
BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT AYI 1.TOPLANTISI YAPILDI
Tarih: 3.2.2016  Okunma Sayısı: 1395
MARATON KULÜBÜNDEN AKSU’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Tarih: 3.2.2016  Okunma Sayısı: 1018
ANADOLU JET’LE GİRESUN’A AVANTAJ ROTASI
Tarih: 3.2.2016  Okunma Sayısı: 1165
BAŞKAN AKSU; "BİZ BİR EKİBİZ"
Tarih: 2.2.2016  Okunma Sayısı: 931
BELEDİYE EKİPLERİ ŞEHRİN HER YERİNDE
Tarih: 1.2.2016  Okunma Sayısı: 797
GİRESUN’UN GELECEK 50 YILLIK SU İHTİYACI PLANLANIYOR
Tarih: 1.2.2016  Okunma Sayısı: 1072
GİRESUN OTOGARI’NA GÜNDE 150 ARAÇ GİRİYOR
Tarih: 1.2.2016  Okunma Sayısı: 787
 
Daha Eski  Haberler
Dark BAŞKAN AKSU, TİCARET BORSASI MECLİS TOPL...
Dark YÜREK TAKIMI’NIN “ANDIR GALSIN” OYUNUNA ...
Dark GİRESUN MERKEZ NÜFUSU 107.075 KİŞİ OLDU
Dark MAKİNE İKMAL MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ PROJE
Dark YÜREK TAKIMI YENİ OYUNLA SAHNEDE
Dark KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Dark YÜKSEK KESİMLERDE KAR 1 METREYİ AŞTI
Dark KARLA MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRÜYOR
Dark BELEDİYE İŞ SENDİKASI İLE 2 YILLIK SÖZLE...
Dark YILIN İLK THM KONSERİNE YOĞUN İLGİ
Dark YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Dark SOSYAL BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİYOR
Dark GOUPİL GİRESUN’U TEMİZLİYOR
Dark YAZICI SOKAK’TA KANALİZASYON ÇALIŞMASI
Dark 25 KM'LİK KANAL TEMİZLİĞİ BAŞLADI
Dark SANAYİ SİTESİ’NDE YAĞMURSUYU HAT ÇALIŞMA...
Dark SAĞLIK BİRİMİ 8 BİN HASTAYA HİZMET VERDİ...
Dark BAŞKAN AKSU İLK YARIYI DEĞERLENDİRDİ
Dark BELEDİYEDE MUHTARLIK BİRİMİ KURULDU
Dark BELEDİYE KADIN ERKEK EŞİTLİK KOMİSYONUND...
Dark KARABIÇAK BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
Dark YENİYOL’UN DUVARLARI ÇİÇEK AÇACAK
Dark MENFEZLERDE KAPSAMLI ÇALIŞMA
Dark GİRESUN İTFAİYESİ 136 YANGINA MÜDAHALE E...
Dark BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI 2. TOPLANTISI ...
Dark BAŞKAN AKSU "GAZETECİLERE YAPILAN BASKIL...
Dark “ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”
Dark İNSAN DERGİSİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELER...
Dark BELEDİYE HAL MÜDÜRÜ ARKADAŞLARI TARAFIND...
Dark HAL MÜDÜRÜ YILMAZ'I KAYBETTİK
Dark BELEDİYE MECLİSİ OCAK AYI TOPLANTISI YAP...
Dark BAŞKAN AKSU; “AFET YAŞADIK BUNUN SİYASET...
Dark KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR
Dark KAR MERKEZ’DE 75 CM KAYADİBİ’DE 145 CM Ö...
Dark BELEDİYE SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
Dark GİRESUN BELEDİYESİ 24 SAAT KAR NÖBETİNDE...
Dark 2015 YILINDA GİRESUN BELEDİYESİ
Dark BAŞKAN AKSU YENİ YIL MESAJI YAYINLADI
Dark FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞܒNDEN YOL ÇALIŞMALAR...
Dark BELEDİYE’DEN KAR YAĞIŞI BEKLENTİSİNE ACİ...
Dark GİRESUN OSB’NİN 15 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜ...
Dark AYDINLAR MAHALLESİ’NDE KANALİZASYON HAT ...
Dark YOLLARDA PARKE ÇALIŞMASI
Dark GİRESUN BELEDİYESİ MEMURLARLA 2 YILLIK S...
Dark BELEDİYE TARAFINDAN MEVLİD OKUTULDU
Dark YENİ İMAR YOLLARI AÇILIYOR
Dark EĞİTİME DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR
Dark ALİ ÖZDEMİR SOKAK’TA KANALİZASYON ÇALIŞM...
Dark KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YOLLARI ASFALTLANDI
Dark SELDEĞİRMENİ MAHALLESİ’NE ANLAMLI PROJE
Dark BAŞKAN AKSU, “ KÜÇÜK İŞLETMELER DESTEKLE...
Dark ALINCA SOKAK’TA GENİŞLETME
Dark PERSONELE İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ E...
Dark MERKEZ İLÇE YÖNETİMİNDEN AKSU’YA ZİYARET...
Dark DOĞALGAZ SONRASI BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI
Dark BAŞKAN AKSU, BALIKÇI ESNAFI İLE BİR ARAY...
Dark AKSU "GİRESUN’DA ÇÖP SORUNU TARİH OLDU"
Dark TAMAMLANAN YOL KENARLARINA KALDIRIM YAPI...
Dark BAŞKAN AKSU’DAN GERÇEK NÜFUSUMUZU ORTAYA...
Dark CUMHURİYET MEYDAN’INDA İNCELEME
Dark ASFALT EKİBİ HAFTASONU AKSU MAHALLESİ’ND...
Dark BAŞKAN AKSU’DAN GİRESUNSPOR’A PRİM DESTE...
Dark BAŞKAN AKSU, "ÖRGÜTLÜ YAPIYI DESTEKLİYOR...
Dark BAŞKAN AKSU’DAN 26 EVLERDE İNCELEME
Dark YENİ YAĞMURSUYU HATLARI YAPILIYOR
Dark DİSK EĞİTİM DAİRE BAŞKANI, BAŞKAN AKSU’Y...
Dark BELEDİYE MECLİSİ 2015 YILININ SON TOPLAN...
    
 

GİRESUN BELEDİYESİ
İletişim Tel: 444 4 028  //  E-posta : basin@giresun.bel.tr   2012 © Giresun Belediyesi. Bütün Hakları Saklıdır.